موسسه فرهنگی قرآن و عترت مصباح الهدی تبریز

همکار ایلپ در اجرای دوره های آموزش مجازی

شماره تماس:
04135421148

آدرس دفتر مرکزی:
تبریز- پل قاری-درب باغمیشه-بازار سماورسازان-پلاک13-کد پستی 5134953918
همکار ایلپ در اجرای دوره های آموزش مجازی
اطلاعات تماس آموزشگاه

موسسه فرهنگی قرآن و عترت مصباح الهدی تبریز

تلفن ثابت: 04135421148

تلفن همراه:09352485243

آدرس سایت اختصاصی:

www.quranmesbah.ir

ایمیل:

آدرس:

تبریز- پل قاری-درب باغمیشه-بازار سماورسازان-پلاک13-کد پستی 5134953918

مهمترین برنامه های آتی

معرفی آموزشگاه

موسسه فرهنگی قرآن و عترت مصباح الهدی تبریز با هدف ترویج و توسعه فرآگیری مباحث قرآن کریم و عترت علیهم السلام تاسیس شده و با توجه به عدم دسترسی فرآگیران علاقه مند به مباحث ارائه شده توسط اساتید برتر استان آذربایجان شرقی ، بدنبال برگزاری دوره های برخط(آنلاین) و تهیه محتواهای الکترونیکی موضوعات قرآنی در فضای مجازی می باشد.

دوره های آموزشی آموزشگاه

  • حفظ قرآن کریم
  • روخوانی و زیباخوانی(تجوید) قرآن کریم
  • معارف قرآن کریم
  • سیره اهل بیت از دیدگاه قرآن کریم
  • مفاهیم و تفسیر قرآن کریم

مجوزهای آموزشگاه

اخبار و اطلاعیه‌ها

تبریک سال نو

بسم الله الرّحمن الرّحیم
الحمدللّه ربّ العالمین
سلامٌ علیکم
زندگی انسان زمانی آغاز گردید که: خالق بی همتا (قرآن کریم/ سوره اخلاص/ آیه 4)، خلقت مادّی او از گِل (حِجر/ آیات 26 تا 29) را، با خَلق روح او (مؤمنون/ 14) به بهترین شکل (تین/ 4)؛ بعنوان خلیفة اللّه بالقوّة (بقرة/ 30)، در تصاویر مختلف (آل عمران/ 6)؛ تؤام با آراستگی و اعتدال (انفطار/ 7) - که ستودنی (مؤمنون/ 14) توسّط خودِ خالقِ مهربانی ها بوده (حمد/ 2 ؛ انعام/ 12و 54) - با هدف عبودیّت و بندگی (ذاریات/ آیه 56) اراده نمود (یس/ 82).
خالق کائنات (غافر/ 62) پس از بدنیا آمدن انسان (حجّ/5) ابزارهای شناخت، همچون عقل و چشم و گوش (نحل/78) را جهت شُکر نعمت های ظاهری و باطنی (ابراهیم/ 35 ؛ لقمان/ 20) به او ارزانی فرمود. سپس از جنس انسان، انسان هایی بعنوان الگو (احزاب/ 21)؛ و همچنین راهنمایی، منطبق بر خلقت مادّی و روحانی او (روم/30)، از سِنخ بُرهان و نورِ آشکار (نساء/174)؛ یعنی قرآن مجید (بروج/21) به او هدیه فرمود، تا به قدر تیسّر (مزّمل/20) جهت هدایتش (اعراف/52) به همان هدف رفیع بندگی، در همه حال با آن مأنوس گردد؛ و به واسطه ی این مؤانست مستمرّ، در ابتلائات مختلفی که گریز از آن برای هیچ کس نیست (عنکبوت/ 2 ؛ انبیاء/35) بتواند با توفیقات الهی (هود/88) همواره به حرکت رو به رُشد حقیقی؛ که همانا تقرّب به خالق، در سایه ی بندگی واقعی است ادامه دهد.
حال که خداوند متعال توفیق حیات و درک آغاز سال جدید شمسی 1399 را جهت ادامه ی این حرکت رو به رُشد حقیقی را به همه ی ما عنایت فرموده، اینجانب ضمن تبریک صمیمانه به شما خوبان و خانواده های محترمتان در مجموعه ی بزرگ اساتید، حفاظ و قراء قرآن کریم استان آذربایجان شرقی، خصوصا تبریز قهرمان؛ از خداوند متعال بهترین سال زندگی در سایه ی تلاوت، شناخت صحیح معانی و معارف، و عمل به مفادّ انسان ساز و جامعه ساز قرآن کریم را برایتان آرزومندم. امیدوارم امسال، با تلاش های مخلصانه همگان، سال فرج مولایِ غایب از نظر، و حجّت الله الأعظم بوده باشد. در سال نو نیز همچون سال گذشته، به حسب وظیفه، این حقیر با توجّهات حضرت احدیّت، آمادگی خود را جهت برگزاری محافل نورانی آموزش قرآن کریم و سیره شناسی، در حدّ وُسع معنوی و علمی برای تک به تک علاقه مندان و خانواده های ایشان اعلام می نمایم. باشد بدینوسیله بخشی از دیون خود در قبال ثقلین را اداء کرده باشم.
دعاگوی تان
سعید وحیدی مهر
99/01/01

دوره های آموزش مجازی، کلاسهای آنلاین و وبینارهای ویژه موسسه

دوره های آموزشی

تربیت توحیدی کودکان

تربیت توحیدی کودکان

(دوره هفت سال اول)

موسسه فرهنگی قرآن و عرت نورالصادق تبریز

سرفصل مطالب

۱.مباحث مقدماتی

۲.مبانی تربیت کودک

۳.دوران قبل از انعقاد نطفه

۴.دوران حاملگی

۵.دوران شیرخوارگی

۶.دوران تا هفت سالگی

50000 تومان

حفظ کوثری قرآن کریم

حفظ کوثری قرآن کریم

در این دوره ابتدا در مورد « اهمیّت حفظ قرآن کریم » و منظور از « مرور قرآن کریم » و اینکه  چرا باید قرآن کریم را حفظ نمائیم مقدماتی بیان شده و سپس به مهمترین انگیزه های قابل تصوّر در حفظ قرآن کریم اشاره گشته است. سپس به برخی از مهمترین موانع حفظ قرآن کریم و راه های رفع و دفع آنها اشاره شده و  مناسب ترین نوع از حفظ قرآن کریم و مشخّصات آن بهمراه مقدّمات و شرایط حفظ قرآن کریم معرفی شده و پس از تشریح روش­های حفظ و مرور قرآن، نحوه برنامه ریزی برای حفظ و اجرای آن تشریح و نهایتا مراقبتهای رفتاری در تثبیت محفوظات قرآنی معرفی شده است.

 

 

 

رایگان

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آموزشهای مجازی ایلپ می‌باشد.